Advertisement

Ziyaretçiler

Basında Derneğimiz
Yazar zsevinc   
 Teröre Lanet İçin, Protesto Yürüyüşü ...

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ile Yetimler Derneği Yalova Şubesi Başkanlığı, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Yalova İl Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi Başkanlığı tarafından organize edilen terörü lanetlemek amacıyola yapılacak olan protesto yürüyüşü yarın gerçekleştirilecek.

Yapılacak miting ile ilgili olarak bilgi veren TEMAD Yalova İl Başkanı Rıdvan Tayhan, “Platformu; Günyedoğu Bölgesi’nde yıllardır yaşanmakta olan terör olaylarını lanetlemek, terörle mücadelede şehit düşen ve yaralanan gazileri anmak için oluşturduklarını söyleyen TEMAD İl Başkanı Rıdvan Tayhan, “Ülkemiz için yatırım yapılması gereken kaynakların terör için harcandığı biliniyor.

Bu gidişatın önüne geçemedik. Bayrağı taşıran son damla ise terör örgütü elemanlarının Habur sınır kapısında bir kahraman edasıyla neredeyse kırmızı halı ile karşılanması. Bu durumu ülke vatandaşlarının anlayışla karşılaması mümkün değildir. Sesiz kalamayacağımıza karar verdik ve ortak bir platform oluşturduk” dedi.

Tayhan, “Pazar günü ellerimizde sadece Türk bayrakları olacak. Kortej halinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak burada bir konuşma gerçekleştireceğiz. 10. Yıl Marşı’nı hep birlikte okuyacağız. Herkesi bu yürüyüşümüze davet ediyoruz. Bayrağını ve ailesini yanına alan bize katılsın”dedi. 21.11.2009


TÜKODER Derneği
TarafındanDerneğimize Ziyaret ... 

Tüketici Koruma Derneği Yalova Şubesi ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyor. TÜKODER bu kez Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri derneği Yalova şubesini ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez’i ziyaret eden TÜKODER Yalova şubesi üyeleri son günlerde ülkede yaşanan olumsuz gelişmelere tepki gösterdiklerini dile getirdi.

Ziyarette yaptığı konuşmada TÜKODER Başkanı Funda Ayarcı, “TÜKODER olarak ülkemizde son günlerde yaşanan olaylara tepkimiz büyüktür.
Teröristlerin ülkemizde şölenlerle karşılanması, şehit ailelerinin TBMM’ye Türk bayrakları ile alınmamaları bizi büyük bir üzüntüye boğmuştur. Milletimiz artık doldu. Bize gelen vatandaşlar bile, eğer belgesi falan yoksa dernek olarak yapılabilecek bir durum yoksa hemen ‘biz bu vatanın evladı değilmiyiz’diyerek tepki veriyor. Bu durum oldukça arttı. Vatandaşlarımız bu duruma kadar geldi. Biz dernek olarak her zaman derneğinizin yanındayız”dedi.

Yapılan ziyaretten memnun olduklarını dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez ise, “TÜKODER’in yaptığı ziyaretten çok memnun kaldık. Ülkede yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı bizlerde çok üzüntülüyüz. Hiç böyle bir sorun yokken kürt sorununu çıkardılar. Sonra bu durum demokratik açılıma dönüştü”dedi.
dernek üyes sayısının artmamasını istediklerini dile getiren Ürkmez, “Kurulan her dernek üye sayısının artmasını ister. Yanlız bir üye sayımızın artmamasını istemiyoruz. Şehit yada gazi sayımızın artmasını istemiyoruz. Bizler her zaman vatan için canımızı vermeye hazırız. Bizlerin yaptığı her şey vatan- devlet için yapılmıştır. Biz devletimiz için mücadele ettik”dedi. 06.11.2009


Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce
Tarafından Derneğimize Ziyaret...

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi’ni ziyaret ederek Malûl Gazi ve Şehit Ailelerine destek verdi. Burada konuşan İnce, “Son yaşanan olayla kamu vicdanı yara aldı. Ben bu meclisin üyesi olduğum için utanıyorum” dedi Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez ise, “Sözler boğazımızda düğümleniyor” diye isyan etti.
 
Sözde barış grubu olarak geldiklerini iddia eden PKK’lı bir grubun Habur Sınır Kapısı’nda terör örgütü yandaşlarınca törenlerle karşılanması ve beraberinde yaşananlara tepkiler giderek artıyor. Bu noktada en çok tepki gösteren kesim olan Şehit ve Gazi Dernekleri de rahatsızlıklarını yüksek sesle dile getirmeye başladı. Bu noktada Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi’ni ziyaret eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’de gazilere destek verdi. Yaşananların çok üzücü olduğunu dile getiren İnce, “Bu durum kamu vicdanını ve hukuku yaralamıştır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin bu güne kadar hiç böyle diz çökmediğini dile getiren İnce, “Bu topraklar her zaman hain doğurmuştur. Ancak bu günlerde hain kontenjanı arttı. Ancak bu vatan sahipsiz değildir. Herkes akan kanın durmasını istiyor. Ancak bu ülkenin askerini, doktorunu, subayını Silivri de hapse tıkanlar PKK’lı teröristlerin ayağına kadar gidip mahkeme kuruyorlar. Bunu hazmetmek mümkün değildir. Bu durum kamu vicdanını ve hukuku yaralamıştır. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz her zaman başımızın üstündedir. Biz her zaman sizin yanındayız.

Bu ülkenin insanları sizin yanınızda, sakın bu yaşananlar karşısında ümitsizliğe kapılmayın. Sakın ha biz boşuna mı Şehit, Gazi olduk diye düşünmeyin. Bu halk sizin hislerinizi ve tepkinizi çok iyi anlıyor. Bu yaşanlardan sonra analar evlatlarını nasıl yeniden askere gönderecek. Ben bu meclisin bir üyesi olduğum için utanıyorum” dedi.

Anadolu coğrafyası üzerinde emelleri olanların oyunlarının bundan sonra da devam edeceğini dile getiren İnce, “Bu memleket üzerinde oyunlar oynanmaya bundan sonra da devam edilecek. Bu ülkede yine Şehitler ve Gaziler olacak. Zaman zaman yılgınlığa düşecek ve rencide edileceksiniz. Bu halkın hep sizinle birlikte olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Sizler kadar bizde doluyuz ve bugün sizin yanınızda olduğumuzu ve hislerinizi paylaştığımızı bilmenizi istedik” şeklinde konuştu.

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez ise, “Biz bu vatan için yaptığımız hiçbir şeyden pişman değiliz. Bugün yeniden aynı şeyleri yapmaya hazırız. Bu vatan bizim vatanımız. Ancak hükümetin bu devletin savcısını hâkimini PKK’lı teröristlerin ayağına gönderip mahkeme kurdurmasını hazmedemiyoruz. PKK’lı teröristin bu devletin hâkiminin savcısının gözüne baka baka, “Pişman değilim” dediği halde serbest bırakılmasını içimize sindiremiyoruz. Sözler boğazımıza düğümleniyor” dedi. 26.10.2009


Derneğimiz Yönetim Kurulu Tarafından, Şehit ve Malul Gazi
Ailelerine Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği Verildi...  
   

Türkiye Harp Malûlu Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Yalova Şubesi olarak, Milletimizin birliği, beraberliği, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna, vatanını canından üstün tutmuş ve bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını hiçe sayarak hayatlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin Aileleri ile aynı amaç uğruna Malûl olan Kahraman Gazi ve Ailelerine 03 Haziran 2009 çarşamba akşamı ilimizde bir dayanışma yemeği düzenleyerek birliğimizin mesajını verdik. 

Yalova Valimiz Mehmet ERSOY ve saygıdeğer eşlerinin de dernek üyelerimizi yalnız bırakmadığı bu akşam yemeğinde, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet YAVUZ, Yalova Karamürsel Merkez Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Ünsal SOYKAN ve saygıdeğer eşi, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Seyit Ali UYANIK, İl Emniyet Trafik Amiri Şahin PEHLİVAN ve saygıdeğer eşi, İşadamı Necmettin AYDIN ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. 

Derneğimiz Yalova Şubesi Başkanı Mustafa ÜRKMEZ’ in gece de yaptığı konuşmada, birliğimiz, beraberliğimiz ve dayanışmamız sonsuza denk sürmesi için her zaman göreve hazır olduklarını ve üzerlerine düşeni en iyi şekilde ve her  zaman yerine getireceklerini belirterek, Yönetim Kurulu adına akşam yemeğine katılan herkese teşekkür etti. 

Ünlü ilizyonist Okan OKAY, akşam yemeğine katılan misafirlere seyrine doyum olmayan bir gösterisi yapmış ve herkesi kendine hayran bırakmış olup, ilerleyen saatlerde ise  Şehit Eşi Canan PARILTAN' ın Annesi Hatice BECAN’ ın okumuş olduğu çok anlamlı ve duygusal bir şiir ile gece devam etmiştir.

Yaklaşık 200 kişinin katılımda bulunduğu akşam yemeğinde, Yalova Karamürsel Merkez Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Ünsal SOYKAN ve eşi Şebnem SOYKAN, masaları tek tek gezerek Aziz Şehitlerimizin Aileleri ile Malul Gazi ve Ailelerin hatırlarını sorarak, akşam yemeğinde bir arada olmanın gururunu taşıdıklarını ve Şehitlerimiz ile Malul Gazilerimizi, bağımsızlığımızın ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen birer abideleri olarak görüyoruz mesajını vermişlerdir. 03.06.2009  


Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanına,
Makamında Nezaket Ziyareti...


 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Şükrü KORLU' yu 18 Mart Şehitlerimizi Anma Günü için makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Derneğimizin kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı faaliyetler ve gelecek yıllarda yapmak istedikleri proje ve faaliyetler hakkında Garnizon Komutanı Tuğamiral Şükrü KORLU' ya bilgiler veren yönetim kurulu üyeleri, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubemize gösterdikleri ilgi, alaka ve destekleri için üyelerimiz adına Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Şükrü  KORLU' ya teşekkür ettiler.18.03.2009


18 Mart Şehitlerimizi Anma Günü İlimizde Coşkuyla Kutlandı...  

18 Mart Şehitleri Anma Günü ülke genelinde olduğu gibi Yalova ilimizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtı önüne çelenklerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törene duygu ve coşku hisleri hakim oldu. Törene Yalova Valisi Mehmet ERSOY, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Şükrü KORLU, Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu , Yalova Milletvekilileri İlhan ECVİN ve Muharrem İNCE ’in  yanı sıra  daire müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, Gazi ve Şehit Aileleri de katıldı.

Şehitleri Anma Günü anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehitler adına Serpil YİĞİT yaptı. Törenin ardından Yalova Mezarlığında bulunan Şehitliklere gidilerek ziyarette bulunuldu. Şehitlik ziyaretinden sonra Öğretmen evinde öğle yemeği geçildi. Hemen akabininde Saat 14:00' te Halk Eğitim Merkezi' nde Şehitlerimizin anısına Fatih Sultan Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro ilgi ve beğeniyle izlendi.18.03.2009


Yalova Belediye Başkanı Sayın Barbaros Hayrettin BİNİCİLİOĞLU
ve Heyetinin Derneğimize Yaptığı Nezaket Ziyareti...

   

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesine, Belediye Başkanı Sayın Barbaros Hayrettin BİNİCİLİOĞLU ve heyeti tarafından bir nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Bu nezaket ziyareti esnasında Derneğimiz Yönetim Kurulu olarak, bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetler ile gelecek yıllar içerisinde yapmak istediğimiz proje ve faaliyetler hakkında Yalova Belediye Başkanı Sayın Barbaros Hayrettin BİNİCİLİOĞLU ve heyetine kısaca bilgi verilmiş olup, üyelerimiz adına derneğimize gösterdikleri ilgi-alaka ve destekleri için teşekkür ederiz. 01.03.2009


İdo' nun Seferlerinde Kontenjan Kısıtlamasının Kaldırılması...

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez, yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, İDO’da kendilerine kontenjan kısıtlaması yapılmadığını bildirdi. Ürkmez, açıklamasında şu sözlere yer verdi; “

İDO’ya ait deniz otobüslerinden ücretsiz seyahat etme hakkı bulunan Şehit Ailesi ile Malul Gazi ve eşlerine seferlerinde uyguladığı kontenjan dolayı ücretsiz seyahat edemedikleri derneğimize sunulmuştu. Yönetim kurulu olarak İDO Genel Müdürlüğü’nden yazılı olarak bir kontenjan uygulaması olup olmadığına dair bilgi istemiştik. Yazımız üzerine İDO Genel Müdürlüğü’nden gelen açıklamada ‘Kurumumuzca yapılan seferlerdeki geçişlerde böyle bir kontenjan kısıtlamasına dair bir uygulama yapılmadığı’ şeklinde cevap gelmiştir.” Yazının detayı ana sayfamızda mevcuttur.26.02.2009


Şehit Jandarma Er Muhammet TÜRKAN Allah' tan Rahmet Diliyoruz... 

Mardin’in Kızıltepe İlçe Jandarma Komando Taburu’nda vatani görevini yapan Jandarma er Muhammet Türkan’ın görev başında şehit olduğu haberi dün öğlen saatlerinde baba ocağı olan Kirazlı Köyündeki evini yasa boğdu. Şehit askerimiz 25 gün sonra izne gelecekti. Bundan 3 gün önce arkadaşı Hasan Yalamanoğlu’ nu arayan Şehit erimiz, izinde arkadaşları ile eğlenmeyi planlamış. Mardin’ de görev başında Şehit olan Jandarma er Muhammet Türkan’ ın Yalova’nın Kirazlı Köyün’ deki baba ocağında yas vardı. Türkan’ ın Şehit olduğu haberi babası Ömer ve annesi Serpil Türkan’a askerler tarafından verildi. Haberi almaları ile sinir krizi geçiren anne ve babaya askeri doktor tarafından sakinleştirici verildi. Haberin duyulmasının ardından her tarafı Türk Bayrakları ile donatılan köydeki şehit evine vatandaşlarda taziye için akın etti.

Mardin’in Kızıltepe İlçe Jandarma Komando Taburu’nda vatani görevini yaparken görev başında şehit olan  Jandarma er Muhammet Türkan’ın cenazesi askeri törenle kaldırıldı.

Yalova’ya bağlı Kirazlı Köyü’nde Jandarma Er Muhammet Türkkan’ın evinde düzenlenen törenin ardından Yalova Merkez Camii’nde düzenlenen törene çok sayıda vatandaş katılırken, şehit olan er’ in annesi Serpil, babası Ömer Türkan ile kardeşleri Selçuk ve Burcu Türkan taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine Donanma Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’in yanı sıra Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda görevli çok sayıda subay, astsubay, Yalova Valisi Mehmet Ersoy, Yalova AKP Milletvekili İlhan Evcin ve  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce katıldı.

Cenaze töreninde,Yalova Protokolü, Siyasi Partilerin İl Başkan Ve Yönetim Kurul Üyeleri, Belediye Başkan Adayları, Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri de hazır bulundu.Oramiral Yiğit, cami avlusuna gelişinin ardından Türkan ailesine başsağlığı diledi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından, Türkan ailesi araçta bulunan şehit erin arkasından bir süre yürüdü. Top arabasıyla taşınan şehit erin naşının arkasından Gazipaşa Caddesi boyunca kalabalık  topluluk da yürüyüşe eşlik etti. Şehit er Muhammet Türkan’ın naaşı daha sonra yaşadığı Kirazlı Köyü’nde bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Öte yandan, cenaze töreni öncesinde, Yalova Devlet Hastanesi morgundan çıkartılan Türkan’ın cenazesi askeri araçların eskortluğunda yaşadığı evin önüne getirildi. Kalabalık bir grup tarafından karşılanan cenaze araçtan indirilmedi.

Türkan’ın bayrağa sarılı tabutu evin önüne getirilince annesi Serpil ve babası Ömer Türkan ile kardeşleri Selçuk ve Burcu Türkan’ın ayakta durmakta gözlendi. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan baba Ömer Türkan’ı subaylar teskin etmeye çalıştı. Burada köy imamı tarafından yapılan konuşmanın ardından şehit için dua okundu.

Diğer yandan Türkan’ın cenazesine görev yaptığı Mardin Kızıltepe’deki bölük astsubayı Jandarma Kıdemli Astsubay Başçavuş Orhan Öner de katıldı. Türkan ailesini yalnız bırakmayan Komutan Öner, cenazenin başından bir an olsun ayrılmayarak askerine son görevini yerine getirdi.Muhammet Türkan’ın naaşı daha sonra yaşadığı Kirazlı Köyü’nde bulunan aile mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine 5000 bine yakın Yalovalı katıldı. 06.02.2009


Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı SARISOY' dan Derneğimize Nezaket Ziyareti...

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Sarısoy, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Yalova Şubesi’ni ziyaret etti. Sarısoy’un ziyaretine parti üyeleri de eşlik etti. Karşılıklı sohbet şeklinde geçen ziyarette Dernek Başkanı Sebahattin Adcı, Sarısoy’ı faaliyetler hakkında bilgilendirdi. Adcı, Yalova’da 34 şehit ailesi ve 22 de gazinin bulunduğunu söyledi. Sarısoy ise şehit ve gazilerin kendileri için çok önemli olduğuna değindi. 23.01.2009


Yalova Şubemizin Yönetim Kurullarının Seçimi ...        

Genel Merkezimizin Genel Kurul seçimleri, Mayıs 2009 tarihinde yapacak olmasından dolayı, Dernekler Kanununun 7 nci maddesine istinaden ‘’Şube Genel Kurulları, Genel Merkezin Genel Kurul toplantısından en az iki ay önce bitirmek zorundadır’’ hükmüne amirdir. Bu amaçla Dernek Tüzüğümüzün 23 ncü maddesi kapsamında, Yalova Şubemizde 3 (Üç) yıl süre ile görev yapacak Yönetim Kurullarımızı belirlemek üzere, 01 Şubat  2009 pazar günü saat 13:30’ da, Rüstempaşa Mahallesi Fatih Caddesi No:4 adresinde bulunan Yalova İş Merkezinde ikinci olağan genel kurul toplantımız yapılacaktır.
    
Derneğimizin ikinci olağan genel kurul ilk toplantısında, üyelerimiz arasında yeterli saf çoğunluğun sağlanamaması durumunda ise, 08 Şubat 2009 Pazar günü aynı saatte ve aynı adreste, saf çoğunluğun sağlanıp sağlanmadığına bakılmaksızın, ikinci olağan genel kurulumuz yapılacaktır. 

Yalova ilimizde ikamet eden Şehit Ailelerimize ve Malul Gazilerimize, 01 Şubat  2009 pazar günü saat 13:30’ da, yapılacak olan ikinci olağan genel kongremize katılmalarını önemle rica ederiz. 16.02.2009


Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Malul Gazi Ailelerine Ek Kontejyan ...  

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı İl Müftülüklerine 01-15 Nisan 2008 tarihleri arasında müracaatta bulunması durumunda ve kesin kayıtların ise kur'a sıralaması esas alınarak, kendileri için ayrılan kontenjan nispetinde 19-23 Mayıs 2008 tarihleri arasında, tercih etmeleri ve hac kategorisine ait ücreti yatırmaları kaydıyla il müftülüklerince yapılacak denilmiştir. 17.09.2008 tarihinde Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunun 2008/06 sayılı kararı ile, ülkemize tanınan 2008 yılı Hac kontenjanından Şehit ve Malul Gazi Aileleri için tanınan kontenjan, Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunun 17.09.2008 tarihli ve 2008/06 sayılı kararı ile ülkemize tanıtan 2008 yılı Hac kontenjanından Şehit ve Gazi aileri için tanınan  Kontenjan Dağılımı ve Kayıt İlkeleri'' bölümünün 21'inci maddesi uyarınca 600'den 1.850' ye çıkarılmasına karar verilmiş olup, müracaatı bulunanların tamamına kesin kayıt hakkı verilmiştir. Hacca gitmek isteyen Şehit ve Gazi Aileri Baglı bulundukları il Müftülüğüne başvurmaları gerekir.


Şehit ve Malul Gazi Ailelerine Antalya' da Tatil İmkanı ...  

Derneğimiz Yalova Şubesi Yönetim Kurulu olarak Şehit ve Malul Gazi Ailerine, Antalya'nın Side ilçesinde bulunan Cennet otelde 1 (Bir) hafta süre ile tatil ve konaklama imkanı sunulmuştur. Dernek üyelerimizden tatile giden ailelerimize, huzurlu, mutlu ve güzel bir tatil geçirmelerini dileriz. Tatil yapılan otel hakkında, detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz  www.baruthotels.com.tr

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna, vatanını canından üstün tutmuş ve bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile bu uğurda yaralanan kahraman Malul Gazilerimize, bir nevi moral ve motivasyon olması amacıyla, örnek bir davranış sergileyen ve Derneğimiz üyelerine 1 (Bir ) hafta süre ile otelinde tatil imkanı sunan  Barut Cennet Otel' in  sahibine ve çalışanlarına, yanımızda oldukları için Derneğimiz Yalova Şubesi Yönetim Kurulu olarak Teşekkür ederiz.  20.10.2008


Şehit ve Malul Gazi Ailelerinden Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği ...

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Çiftlikköy’de bulunan Köfteci Mustafa Amca diye bilinen İznik İmren Köfte Salonunda birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı verdiler.Yalova Belediye Başkanı Barbaros hayrettin BİNİCiOĞLU’nun da dernek üyelerini yalnız bırakmadığı yemekte, Vali Yardımcısı İsmail AKMAN, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Seyit Ali UYANIK, Yalova İl Merkez Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Adnan ERGÜN, Yalova Karamürsel Merkez Komutanlığından Astsubay Oğuz KAĞRİMAN, Emniyet Trafik Amiri Şahin PEHLİVAN, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadir ÇİÇEK ve Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Adem GÜLSÜN de katıldı.

Derneğin Yalova Şubesi Yönetimi ve dernek üyeleri olarak milletin birliği, beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna her zaman kararlı olacaklarını vurgulayan Dernek Başkanı Sebahattin ADCI katılımları için herkese teşekkür etti.

     Son günlerde yaşanan hain terör saldırılarını düzenleyenlerin asla amacına ulaşamayacağını belirten ADCI, vatanı canından üstün tutmuş ve bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerin aileleri ve malul gaziler için bu yemeği düzenlediklerini söyledi.

     Çiftlikköy’de bulunan Köfteci Mustafa Amca (İznik İmren Köfte) Salonunda bir araya gelen tüm davetliler aynı birlik, beraberliğin ve dayanışmanın sonsuza dek sürmesi için her zaman hazır olduklarını belirtti.
 
    
Başkan BİNİCİOĞLU’ nun, yaklaşık 200 kişinin katılımda bulunduğu yemekte masaları tek tek gezerek herkesin hatırını sordu. Başkan BİNİCİOĞLU aziz Şehit Aileleri ve malul Gazilerle bu yemekte bir arada olmanın gururunu taşıdığını söyleyerek, “Şehitlerimiz, bağımsızlığımızın ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen abideleridir. Onların geride bıraktıkları ailelerini de, Şehitlerimizin milletimize emaneti olarak görüyoruz. Şehit Ailelerimiz ve Malul Gazilerimizle her zaman bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinlemeye devam edeceğiz” dedi. 19.10.2008


19 Eylül Gaziler Günü Yalova' da Coşkuyla Kutlandı


19 Eylül 1921 tarihinin yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Yalova da da düzenlenen törenlerle kutlandı.Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Yalova’da da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtı önüne çelenklerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törene duygu ve coşku hisleri hakim oldu. Törene Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Şükrü Korlu, Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu , Yalova Milletvekili İlhan Evcin’in  yanı sıra  daire müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, gaziler, gazi ve şehit aileleri de katıldı.

Gaziler Günü anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gaziler adına Durmuş Yiğit yaptı. Vali Erbay da 1992 yılında Bingöl kırsalında vazife malulü olan Polis İlhan Çiftçi’ye övünç madalyası verdi. Gazilerin anıldığı bu gündeki törenler tüm şehitlere rahmet, gazilere ise sağlık ve mutluluk dilekleriyle son buldu.19.09.2008


Yalova Belediyesi Tarafından Kumsal Restaurant' ta
Şehit ve Malul Gazilerimize İftar Yemeği 

Gazilerimizin yeri farklı Gaziler ve şehit aileleri için Kumsal Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeğinde de konuşma yapan Binicioğlu, “Bugüne dek çok sayıda iftar yemeği düzenledik. Ancak bu iftarın farklı olduğunu düşünüyorum.

Bugüne kadar Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğine her zaman tam desteğimiz sürdü. Bunun hep böyle devam edeceğini belirtiyor, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz Ramazan ayında hepinize hayırlı iftarlar diliyorum” dedi. 16.09.2008


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi
Yönetim Kurulu Terörü Lanetledi

Hakkari ilinin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde yapılan hain pusuda şehit düşen askerlerimize yönelik saldırı sonrası teröre lanet yağmaya devam ediyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yapılan hain saldırılardan sonra açıklamada bulunarak terörü lanetledi.Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Adcı, “Vatanın, milletin birliği ve beraberliği için aziz vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna canını üstün tutan ve bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile bu uğurda yaralanan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına 21 Ekim 2007 (dün) tarihinde Hakkari ilinin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde yapılan hain pusu ve saldırıda 13 vatan evladımız daha eklendi.

Derneğimiz yönetim kurul olarak hain saldırı ve pusuda ülkenin huzuru ve güvenliği için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan Rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Ayrıca yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştular.22.10.2007


T.C. Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıca Personelinden Örnek Bir Davranış

T.C. Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıcaları personelinden örnek davranış sergileyerek takdir topladı.T.C. Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıcaları personeli, Türkiye Harp Malülü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi’ni ziyaret etti. Anlamlı bir amaç doğrultusunda dernek üyelerini ziyaret eden kaplıca personeli, kendi aralarında topladıkları parayı derneğe bağışlayarak örnek bir davranış ortaya koydular.

Vatanı için canlarını seve seve vermeye hazır olan ve bu uğurda harp malulü gazi olan dernek üyelerine ve şehit ailelerine yardım etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten kaplıca personelleri, “Ülkemizin milli birlik ve beraberliğe daha ihtiyaç duyduğu şu günlerde biz de vatanı için her şeyi göze alan gazilerimize ve şehitlerimizin ailelerine destek vermek istedik. Bu doğrultuda kendi aramızda topladığımız parayla biraz da olsa derneğe katkı sağlamaya çalıştık.

Umarız bu konuda başka kurum, kuruluş ve şahıslara da örnek oluruz. Çünkü gazi ve şehit ailelerimize millet olarak sahip çıkmalıyız” dediler. T.C. Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıcaları personeline yaptıkları bu anlamlı davranıştan dolayı teşekkür eden Türkiye Harp Malülü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Başkanı Sebahattin Adcı, “Kaplıca personelinin bu davranışı bizi hem çok mutlu etti hem de duygulandırdı. Hepsine teşekkürü bir borç biliyorum” şeklinde konuştu.18.11.2007


Yalova İl Emniyet Müdürüne nezaket ziyareti

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu, Yalova İl  Emniyet Müdürü Ahmet  KAPLAN’ a makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Gaziler Derneği’nin kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı faaliyetler ve gelecek yıllarda yapmak istedikleri proje ve faaliyetler hakkında İl  Emniyet Müdürü Ahmet KAPLAN’ a bilgiler veren dernek yönetim kurulu üyeleri, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubemize gösterdikleri ilgi, alaka ve destekleri için üyelerimiz adına Yalova İl  Emniyet Müdürü Ahmet KAPLAN’ a teşekkür ediyoruz.15.10.2007


Yalova İl Jandarma Komutanlığına nezaket ziyareti

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu, Yalova İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alparslan KAVUZ’ u makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Gaziler Derneği’nin kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı faaliyetler ve gelecek yıllarda yapmak istedikleri proje ve faaliyetler hakkında Alay Komutanı Albay Alparslan KAVUZ’ a bilgiler veren dernek yönetim kurulu üyeleri, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubemize gösterdikleri ilgi, alaka ve destekleri için üyelerimiz adına Yalova İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alparslan KAVUZ’ a teşekkür ediyoruz.17.10.2007


Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanına nezaket ziyareti

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Mustafa Orhon’a makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Gaziler Derneği’nin kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı faaliyetler ve gelecek yıllarda yapmak istedikleri proje ve faaliyetler hakkında Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Orhon’a bilgiler veren dernek yönetim kurulu üyeleri, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubemize gösterdikleri ilgi, alaka ve destekleri için üyelerimiz adına Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Orhon’a teşekkür ediyoruz.17.10.2007


Şehit ve Malul Gazi Ailelerine Yürüyen Köşk’te İftar Yemeği

Yalova Belediyesi, Gaziler Günü kutlaması nedeniyle akşam programında Gaziler ve Şehit Aileleri için Yürüyen Köşk’te iftar yemeği verdi.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Hayrettin Binicioğlu ve Başkan Yardımcısı Dinçer İlhan’ın da bulunduğu yemek sohbet havasında gerçekleşti.Yemeğe İl Jandarma Alay Komutanı Alpaslan Kavuz’un yanısıra gazi ve şehit aileleri de katılım gösterdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi Dernek Başkanı Sebahattin Adcı yemekten sonra Binicioğlu’na hazırladıkları teşekkür plaketini ve çiçek sunarak, “Gaziler günü dolayısıyla bizleri unutmayıp bu mübarek Ramazan ayında Yürüyen Köşk’e davet etmenizden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Binicioğlu ise, “Bugün hepimiz için özel bir gün olan Gaziler Günü ve Ramazan ayı dolayısıyla biraradayız. Özellikle Atamızın yadigarı Yürüyen Köşk’te biraraya gelmemizin günümüze ayrı bir anlam kattığına inanıyorum. Daha nice Ramazan ayında biraraya gelmeyi ümit ediyorum. Bizleri kırmayıp buraya geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Binicioğlu konuşmasının ardından Dernek Başkanı Adcı’ya Atatürk’ün kahve içtiği fincanın benzerini sunarak, konuklarına da Yürüyen Köşk’e ait özel eşyaların bulunduğu paketi hediye etti. Yemeğin sonunda Yürüyen Köşk’ün önünde hatıra fotoğrafı çekildi. 22.09.2008


19 Eylül 2007 Gaziler Gününde Malul Gazilere Rozet Takılması

19 Eylül Gaziler Günü dün Yalova’da törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’da başlayan törene, Vali Doç. Dr. Yusuf Erbay, Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Hilmi Orhon, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Milletvekili İlhan Evcin, Cumhuriyet Başsavcısı Hamdi Ünal Karabeyoğlu ile vali yardımcıları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, çeşitli siyasi parti mensupları, sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Gaziler adına çelenklerin protokol sırasına göre Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gaziler adına konuşma yapan Gazi Jandarma Üstçavuş Mustafa Ürkmez ile günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Mühendis Üsteğmen Erdem Karaca, vatan sevgisine, şehit ve gaziliğin önemine dikkat çekerlerken, askerlerin bu vatan uğruna canlarını eve seve feda etmeye her zaman hazır olduklarının da altını çizdiler. Tören :

Vali Doç. Dr. Yusuf ERBAY
İkmal Üsteğmen Hasan Cem DEMİR,
Jandarma Kıdemli Üstçavuş  Erkan İNCU,
Jandarma Üstçavuş Mustafa ÜRKMEZ,

Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Hilmi ORHON
Jandarma Çavuş Sabahattin ADCI,
Piyade Er Onbaşı Cemal ZENGİN,
Piyade Er Zafer SEVİNÇ,

Belediye Başkanı Barbaros BİNİCİOĞLU
Piyade Er Abdullah ERBAŞ,
Piyade Er Mesut AKSOY,
Jandarma Er Gürkan KAŞIKÇI,

tarafından Malul Gazi Rozetleri takılmasıyla sona erdi. 19.09.2007


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği
Yalova Şubesinin 1 nci Olağan Kongersini Yaptı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubesi 16 Eylül 2007 tarihinde genel kurulunu yaparak yeni yönetim kurulunu belirledi.1 nci Olağan Kongre sonucunda Yalova Şubesi:

Başkan                        :
 Sebahattin ADCI
Başkan Yrd.                : Mustafa ÜRKMEZ
Genel Sekreterliğe     : Zafer SEVİNÇ
Muhasipliğe                : Özcan İLA
Yönetim Kurulu Üyesi : Gürkan KAŞIKÇI

getirildi. Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Sebahattin Adcı, “Çalışmalarımız bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Amacımız, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmak, haklarımızı, istek ve dileklerimizi Derneğimiz adına en iyi şekilde korumak ve gözetmektir” şeklinde konuştu. 16.09.2007


 
© 2015 TÜRKİYE HARP MALÛLÜ GAZİLER, ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ
RESMİ WEB SİTESİDİR